Pınarbaşı Kazanıyor Yüzler Gülüyor

Pınarbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Cezmi Çulhaoğlu Pınarbaşı’nda okul döneminde hem esnafı, hem öğrenci velilerini hem de okulları kapsayan önemli bir dayanıma çalışması başlattıklarını duyurdu. Çulhaoğlu, “Pınarbaşı’nda velilerimizi ve esnafımızı ilgilendiren güç birliğine dayalı önemli bir projeyi başlatmış bulunuyoruz. Biz zor dönemleri dayanışmayla aşmasını bilen bir milletiz. Semtimizde kurduğumuz güç birliği ve dayanıma platformu ile bütün zorlukları beraber aşacağız. Projemizle öğrenci kardeşlerimiz sevinçli, velilerimiz memnun ve esnafımız kazançlı olacak.” dedi.

 

Pınarbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası bölgede bulunan tüm okulların müdürlerini, okul aile birliği başkanlarını, oda üyesi kırtasiye esnaflarını, öğrenci kıyafeti satan bütün esnafları ve öğrenci servisi esnaflarını bir araya getirdi. Projeye göre bölgenin tüm okullarının ihtiyacı olan öğrenci malzemeleri artık Pınarbaşı Esnafı tarafından indirimli olarak satılacak. Okul aile birlikleri de bütün ihtiyaçların Pınarbaşı esnafından temin edilmesi için velilere öneride bulunacak. “Herkes Kazansın” adlı bu proje hakkında konuşan Pınarbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Cezmi Çulhaoğlu, “Semtimizde bulunan bütün okulların kırtasiye, giyim ve servis ihtiyaçlarını velilerimizin bütçelerine, okullarımızın faydasına ve esnafımızın kazanmasına uygun olarak planlamak istedik. Amacımız hem velilerimizin yüzünün gülmesi hem de esnafımızın kazanmasıdır. Daha önceden semt sakinlerimiz çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılamak için Bornova’ya, Konak’a veya Karşıyaka’ya gidiyordu. Şimdi tüm okul ihtiyaçları Pınarbaşı Esnafından temin ediliyor. Böylelikle herkes kazanıyor, herkesin yüzü gülüyor” açıklamasını yaptı.

 

Pınarbaşı Kazanıyor

Kazan kazan ilkesiyle harekete geçtiklerini de sözlerine ekleyen Oda Başkanı Cezmi Çulhaoğlu, “Geçtiğimiz günlerde Pınarbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı olarak semtimizde bulunan tüm okulların kıymetli Müdürleri, okul Aile Birlikleri Başkanları ve Esnafımızla birlikte bu dayanışma projesi için bir araya geldik. Hepimizi memnun eden sonuçlarıyla birlikte derhal harekete geçtik. Aldığımız kararlardan hem esnafımız hem okullarımız hem de velilerimiz çok memnun oldu. Bu Pınarbaşılı’nın parasının Pınarbaşı’nda kalması demek, bu bölgesel kalkınma, bu dayanışma ve güç birliği demektir.” dedi.

 

Yüzler Gülüyor

Sözlerini “zorlukları ortadan kaldırmak, esnafımıza ve insanımıza sahip çıkmak bizim asli görevimizdir.” diyerek sürdüren Başkan Çulhaoğlu, “başlattığımız dayanışma ve güç birliği projesi hepimize çok şey kazandırıyor. Artık velilerimiz çocuklarının her türlü okul ihtiyacını başka ilçe ve semtlerden değil, sadece Pınarbaşı esnafından karşılayabiliyor. Bu ekonomik olarak “kazan kazan”, sosyal olarak da “dayanışma” anlamını taşıyor. Esnafımızın da insanımızın da yüzleri gülüyor. Bu projenin önümüzdeki dönemlerde daha da gelişeceğine inanıyorum. Pınarbaşı Esnaf ve Sanatkâr Odası olarak biz her zemin ve şartta önce ülkemiz, önce esnafımız ve önce insanımız demeye devam edeceğiz. Helal kazancın, dayanışmanın ve güç birliğinin destekçisi olacağız. Zor günleri hep birlikte aşacağız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al ucuz yangın kapısı