Başkan Büyükakın’dan ‘Vira Bismillah’

Kocaeli’de 2022-2023 balıkçılık av sezonu dualarla açıldı. Sezonun ilk anlarında balıkçılara eşlik eden Başkan Büyükakın, kazasız belasız, bereketli bir sezon temennisinde bulundu

 

Karamürsel’de hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Karamürsel Belediyesi’nin düzenlediği törenle denize açıldı. Telsizden balıkçılara seslenen Başkan Büyükakın, kazasız belasız, bereketli bir sezon temennisinde bulundu.

 

BALIKÇILAR LİMANDAN UĞURLANDI

15 Nisan'da başlayan av yasağı ile birlikte tekneleri kıyıya çeken ve yeni av sezonu için hazırlıklarını tamamlayan Balıkçılar, 'Vira Bismillah' dedi. 1 Eylül perşembe günü başlayan av sezonu için balıkçılar denize açıldı. Kocaeli'nde her yıl olduğu gibi bu yılda Karamürsel Ereğli Limanı’ndan balıkçılar uğurlandı.

 

EREĞLİ LİMANDA TÖREN

Ereğli Limanı’nda hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Karamürsel Belediyesi işbirliğiyle program düzenlendi. Programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, vatandaşlar ve aileler katıldı.

 

BAŞKAN DENİZE AÇILDI

Yeni sezonun bereketli geçmesi için dualar edildi. Duaların ardından balıkçılar, yeni sezon için 'Vira Bismillah' diyerek denize açıldı. AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’da sezonun ilk anlarında balıkçılara eşlik etti. Balıkçı teknesiyle denize açılan Başkan Büyükakın, kaptan köşkünden telsize bağlanarak kazasız belasız, bereketli bir sezon temennisinde bulundu.

 

"BOL KAZANÇLI, KAZASIZ BİR SEZON OLSUN"

Yeni sezonun balıkçılara bereketli olmasını temennisinde bulunan Başkan Büyükakın, “Eylül ayı geldiğinde balıkçılarımızı bir heyecan sarıyor. 1 Eylül itibariyle yeni av sezonu başlıyor. Bizde her yıl balıkçılarımızın heyecanına ortak oluyoruz. Nisan ayından bu yana hazırlık içerisindeydiler. Bugünü iple çekiyorlardı. Her yıl olduğu gibi bugün de bereket duaları ile onları denize uğurladık. Allah kazasız belasız, inşallah bol bereketli bir sezon nasip etsin” ifadesini kullandı.

 

"İZMİT KÖRFEZİ HAYAT BULACAK"

İzmit Körfezi'nin eski günlerine kavuşacağını belirten Başkan Büyükakın, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak İzmit Körfezini balıklandırma projesini başlattık. 2017 yılından bu yana İzmit körfezimize 30 bin balık bıraktık. İzmit körfezinden alınan balıklar çoğaltılarak tekrar denize bırakılıyor. Bu balıkların takibi yapılıyor. Özellikle kalkan balıkları avlayanlar görüntüleyenler bize fotoğraflarını ulaştırıyor. Çalışmamız balıklandırma projesiyle bitmiyor. Bir yandanda İzmit körfezini temizlemek için çalışıyoruz. Top yekün bir çalışma içerisindeyiz.  Avrupa'nın en büyük projesini başlatıyoruz. İzmit körfezinin Doğu yakasındaki dip çamurunu temizleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde çalışma başlayacak. Bu proje İzmit Körfezi'ne yeniden hayat verecek. Önemli bir proje. Çamur içerisindeki azot ve fosforun denizden uzaklaştırılması oksijen seviyesinin artmasına ve dolaylı yolda müsilajla mücadelede etkili olacak. Denizin oksijen seviyesi yükselecek ve İzmit Körfezi eski günlerine dönecek" dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al ucuz yangın kapısı