Egeli gençler Ata’nın huzurunda

Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi, Atatürk Haftası münasebeti ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etti. Atatürk’ün mezarını ziyaret ederek gül ve karanfil bırakan Egeli gençler, daha sonra rehber eşliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisini gezerek tarihçesi hakkında bilgi aldılar.

 

Gençlerin, Atatürk ve Cumhuriyet sevgisiyle yetişmesi gerektiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Öğrenci Konseyimizin Anıtkabir’e, Atatürk’ün huzuruna gerçekleştirdikleri ziyaret bizleri gururlandırdı. Duyarlılıkları için her birini gönülden kutluyorum. Cumhuriyet değerlerine bağlı, Atatürk’ün yolunda ilerleyen gençleri ülkemize kazandırmak biz eğitimcilerin en önemli görevlerinden birisi” diye konuştu.

 

Ziyaret programına desteklerinden ötürü Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’a teşekkürlerini ileten Öğrenci Konseyi Başkanı Kadir Gülhan, “Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz ‘10 Kasım Ata’mızı Ziyaret’ etkinliği kapsamında Anıtkabir’i ziyaret ettik. Bizlerden asla desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak hocamıza şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz. Ege Üniversitesi öğrencileri olarak her zaman milli şuur ve bilince sahip olduğumuzu, Atamızın bize gösterdiği bilim yolundan daima yürüyeceğimizi ve vatanına milletine en iyi şekilde hizmet eden bireyler olacağımızı belirtmek istiyoruz” dedi.

 

Ata’nın mezarına karanfil ve gül bıraktılar

Gülhan, “Ata’ya Saygı’ programımıza Ankara’ya giden iki otobüs ile başladık.  Cumartesi sabahı Anıtkabir’e Türk Bayrağı eşliğinde vardık ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrine gül ve karanfil bırakıp sonrasında Anıtkabir içerisindeki müzeleri ziyaret ettik. Anıtkabir ziyaretimizin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizi rehber eşliğinde ziyaret ederek tarihçesi hakkında bilgiler edindik. Ege Üniversitesi Öğrencileri olarak, sene boyunca düzenlemiş olduğumuz bu ve benzeri birçok etkinliğimizin gerçekleşmesini sağlayıp bu hususta desteklerini bizden asla esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak hocamıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. İyi ki Egeliyiz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al ucuz yangın kapısı