Kartepe Suadiye Çepni Mahallesi Bağdat Caddesinde Altyapı Problemlerine Son Veriliyor

Kartepe ilçesinin altyapı problemlerini gidermek için ilçeye hayat katacak altyapı yatırımlarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, ilçeye bağlı Suadiye Çepni Mahallesi Bağdat Caddesinde yeni altyapı hatları inşa ediyor.

YAZ VE KIŞ TURİZM MERKEZİ
Samanlı dağları eteği ile Sapanca gölü çevresinde kurulu bulunan doğa harikası Kartepe ilçesi, yerli ve yabancıların yaz ve kış turizminde Kocaeli’nin en önemli merkezi durumunda. Sanayi ile birlikte yoğun göç alan ilçenin altyapı problemlerini gidermek için KBB İSU Genel Müdürlüğü, son birkaç yıldır yoğun çalışmalar gerçekleştiriliyor. 2021 ve 2022 yatırım programı kapsamında ilçe genelinde birçok derede ıslah çalışması, birçok mahallede yağmursuyu, kanalizasyon ve içme suyu altyapı yenileme çalışması, su depoları gibi önemli altyapı yatırımların yanı sıra altyapı çalışmaları sırasında bozulan kazı alanlarının da üstyapı çalışmaları sürdürülüyor.

BAĞDAT CADDESİNDE YOĞUN ÇALIŞMA
İlçe genelinde birçok noktada çalışmalarına devam eden İSU Genel Müdürlüğü, Suadiye Çepni Mahallesi Bağdat Caddesinde yoğun yağışlarda oluşan su birikintilerini toparlamak ve uzaklaştırmak için boru döşeme çalışmalarına başladı. Sanayi tesislerinin de bulunduğu Bağdat Caddesinde devam edilen çalışmalarda 1200,1000,800, 600 ve 400 mm çaplarında dev betonarme borular kullanılarak toplam 856 metre uzunluğunda yeni yağmursuyu hattı yapılacak. Ekiplerin yaptığı çalışmada şu ana kadar yaklaşık 50 metre yağmursuyu hattı yapılarak yüzey sularını uzaklaştıracak olan dereye bağlantısı sağlandı.

KANAL VE İÇMESUYU HATTI YENİLENİYOR
Çalışma kapsamında Bağdat Caddesinde atık sularını toplamak için 300 mm çapında beton boru kullanılarak toplam 821 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı da yapılacak. Ayrıca, bölgenin kesintisiz ve düzenli içmesuyu ihtiyacının karşılanması için de 160 ve 110 mm çaplarında düktil font borular kullanılarak toplam 1300 metre içme suyu hattı da inşa edilecek.

ÖNÜMÜZDEKİ AY TAMAMLANACAK
Yatırım programı kapsamında Çepni Mahallesi Bağdat Caddesinde altyapı yenileme ve yeni yağmursuyu hat çalışmalarının önümüzdeki ay içinde tamamlanması hedefleniyor. Çalışmalar ile birlikte Bağdat Caddesinde yoğun yağışlarda meydana gelen su birikintilerinin önüne geçilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al ucuz yangın kapısı