Bir yılda yaklaşık 2 milyon kişi BinBin ile pratik ve çevreci ulaşımı tercih etti

BinBin, 3 yıl önce başlayan, akıllı şehirlere mikromobilite çözümleri üretme yolculuğundaki hızlı büyümesini sürdürüyor. Halihazırda 5 ülkede 21 şehirde hizmet veren BinBin ile 2022 yılında yaklaşık 2 milyon kişi, toplam 20 milyon sürüşte, 30 milyon kilometre yol kat etti.

Sürdürülebilir ve pratik ulaşım çözümleriyle şehir yaşamının ayrılmaz bir parçası haline gelen BinBin, 2022 yılında sürdürülebilir ve pratik ulaşım çözümlerini giderek daha geniş kitlelere ulaştırdı. 

BinBin CEO’su Kadir Abdik, 2022 yılına ilişkin değerlendirmesinde, “2019 yılında üniversite kampüslerinde başlayan operasyonlarımızı bir yıl sonra şehirlere taşıdık. Sunduğumuz çevre dostu, trafik sorununun çözümüne katkıda bulunan teknolojik ulaşım çözümleriyle geniş kitleler tarafından hızla benimsendik ve aradan geçen üç yıl içinde çok hızlı bir büyümeye imza attık. Sadece 2022 yılında yaklaşık 2 milyon kişi BinBin araçlarıyla gidecekleri noktaya çok daha kolay bir şekilde erişti. Bu kişiler gerçekleştirdikleri 20 milyon sürüş ile yaklaşık 30 milyon kilometre yol kat ederken, aynı zamanda 23,688,719 kg oksijen tasarrufu, 1,692,051 kg yakıt tasarrufu sağladı ve 7,459,446 kg karbondioksit salınımına engel oldu. Bu, 310 Bin ağacın bir yıl içerisinde tuttuğu ortalama Karbon anlamına geliyor” diye konuştu. 

“2023 sonunda 50 milyon sürüş hedefliyoruz”

2022 yılının BinBin için sadece Türkiye’de değil global anlamda da büyüme yılı olduğuna işaret eden Kadir Abdik, “Bu yıl başlattığımız yurtdışı açılımlar ile bugüne kadar Bulgaristan, Bosna Hersek, Hırvatistan ve KKTC’de hizmet vermeye başladık. Çok yakında yeni ülkelerde de hizmetlerimizi başlatmak için çalışmalarımız sürüyor. Böylece bugün 600 kişiye istihdam sağlayan, 5 ülkede 21 şehirde hizmet veren bir mikromobilite şirketi haline geldik. Hızlı büyümemizi 2023 yılında da sürdürerek 2023 sonunda 50 milyon sürüş hedefini yakalamak için çalışıyoruz” diye konuştu. 

“8 şehirde 58 scooter park istasyonu oluşturduk”

Bu büyüme yolculuğunda toplumsal sorumluluklarının da her zaman bilincinde olduklarını ifade eden Kadir Abdik, güvenli sürüş konusunda farkındalık oluşturmaya özel önem verdiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Yıl boyunca 11 şehirde gerçekleştirdiğimiz BinZone etkinlikleriyle 30 bin kişiye temas ettik. Ayrıca araçlarımızın hem kullanım hem park esnasında şehir düzenini bozmayacak şekilde kullanımı konusunda çok hassasız. Bu yüzden 8 şehirde TCDD durakları, AVM önleri ve üniversitelerde toplam 58 scooter park istasyonu oluşturduk. Ayrıca sektörümüzde pek çok ilki hayata geçirdik. Oyak Grup Sigorta iş birliği ile, mobil uygulamada haftalık veya aylık BinPass paketleri üzerinden ekstra ücret ödemeden olası kazalara karşı sigorta hizmeti sunmaya başladık. Her kesim için en iyi sürüş deneyimini yaşatma çalışmalarımız kapsamında işitme engelli kullanıcılarımız için görüntülü çağrı merkezi hizmetimizi devreye aldık.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al ucuz yangın kapısı