Belediye Başkanı Mehmed Öztürk: “Gençlik ve Spor Çok Önem Verdiğim İki Konu”

Ilgaz Belediyesi Spor Tesisleri adıyla yapımına başlanan ve Ilgaz’da sporu, sporcuyu, gençliği desteklemeye dönük bir adım olan Spor Kompleksi tamamlanma aşamasına geldi.

1981 yılından beri Ilgaz’da sportif faaliyetlerin icra edildiği, resmî tören ve kutlamaların yapıldığı kapalı Kapalı Spor Stadı’nın yıkılması akabinde başlanan proje Spor Toto’nun katkılarıyla son aşamasında.

 

Proje kapsamında Yeni Kapalı Spor Stadı binasının yanında Yeni Gençlik Merkezi binası ve Açık Spor Stadyumu’nun yan tarafındaki atıl boş alanın da değerlendirildiği bir Kapalı Halı Saha yapıldı.

 

Konuyla İlgili Açıklamalarda bulunan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk şu ifadelere yer verdi:

 

“Gençlik ve Spor çok önem verdiğimiz iki konu. Gençliğin Sportif faaliyetlerini desteklemek için tüm imkanları ortaya koyuyoruz. Son 3 yılda Yıldıztepe’de Sportif faaliyetler ve Uluslararası organizasyonlar düzenledik. Bunlar arasında Uluslararası Diplomatik Kayak Yarışı, Natürel Kızak Şampiyonası, Oryantiring Kayak Yarışması ve Çankırı Kayak İl Birinciliği Yarışmalarını sayabiliriz.

 

Şimdi bir çalışmamızın daha sonuna geldiğini müjdelemek istiyorum. 2021 yılında başladığımız ILGAZ BELEDİYESİ SPOR TESİSLERİ neredeyse tamamlanmak üzere.

 

Burası tamamlandığında Gençlik Merkezlerinin verdiği hizmetlerden Ilgaz’daki gençlerimiz de yararlanacak.

 

Eskisinden daha modern bir Kapalı Spor Stadımız olacak.

 

Kapalı Halı Saha gençlerimizin ihtiyaçlarını tamamen karşılayacak ve futbola yeni bir dinamizm katacak.

 

Yakın zamanda açılışını gerçekleştirerek hizmete açacağımız bu kompleks spor tesisleri Ilgaz’ımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al ucuz yangın kapısı