Korfbol heyecanı sona erdi

Kemer Belediyesi’nin destekleriyle Göynük Mahallesi’ndeki Kemer Belediyesi Göynük Atatürk Spor Salonunda yapılan Korfbol Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri sona erdi. Türkiye milli takımı organizasyonda ikinci olarak dünya şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

 

Türkiye’nin yanı sıra Hollanda, Katalonya, İsviçre, Galler, Fransa ve Macaristan’dan yaklaşık 150 sporcunun katıldığı organizasyonda Türkiye Macaristan’ı 11-9 yenerek ikinci oldu ve seneye Tayvan’da yapılacak olan dünya şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

 

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu’nun spor dalları arasında yer alan korfbol organizasyonunda ilk ikiye giren takımlar dünya şampiyonasına, ilk dörde girenler ise Avrupa Şampiyonasına gitmeye hak kazandığı öğrenildi.

 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, organizasyonun Kemer’de yapılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, turnuvada dereceye giren takımları tebrik ettiğini kaydetti.

 

Başkan Topaloğlu, turnuva 2. olarak seneye Tayvan’da düzenlenecek olan dünya şampiyonasına gitmeye hak kazanan Türk milli takımını da tebrik ettiğini dile getirdi.

 

Organizasyonda alınan sonuçlar ise şu şekilde:

1. Katalonya

2. Türkiye

3. Macaristan

4. İsviçre

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al ucuz yangın kapısı