Müzik Yazarı Barış Akpolat T'Talks'a konuştu: 2023 yılında İstanbul dünyaca ünlü sürpriz isimleri ağırlayacak!

TikTok’un sohbet serisi T’Talks, bu ay yılbaşına özel bir dizi konuk ağırlıyor. Platformun 2023’ü birlikte karşıladığı isimler arasında ilk olarak gazeteci, radyocu ve müzik yazarı Barış Akpolat ve gazeteci yazar, sunucu ve wellness/pilates eğitmeni Ece Vahapoğlu yer aldı. Müzik dünyasının 2022 karnesini açıklayan Barış Akpolat, 2023’te Türkiye’deki müzikseverleri heyecanlandıracak bazı sürprizlerin haberini verdi. Ece Vahapoğlu ise 2023’ün wellness trendlerine değinerek yeni yıla zihnen ve bedenen zinde girmek isteyenlerle ipuçlarını paylaştı. 

“TikTok’tan çıkan müzisyenler her yere yayılacak”

Pandemiden sonra yaşanan ekonomik dalgalanmaların büyük ve yabancı konserlerin verilmesini zorlaştırdığını ancak bu durumun hem Türkiye’de hem dünyada farklı türleri parlattığını söyleyen Barış Akpolat, “2022, özellikle Indie müziklerin ve sosyal medya üzerinden parlayan sanatçıların daha küçük kulüplerde, daha niş kitlelere ulaştığı bir yıl oldu. Hip-hop çok yükseldi, trap, drill gibi türler inanılmaz öne çıktı. İsmi parlayanlar arasında da Seda Erciyes, Mert Demir ve Kardelen vardı. Bir yandan da TikTok’ta parlayan ve daha sonra İKSV’yle birlikte İstanbul Caz Festivali’ne kadar yürüyen Ceren Gündoğdu dikkat çekti. Kişisel olarak Rana Türkyılmaz, Miraç ve Beyza Doğuç da TikTok’ta yakından takip ettiğim diğer başarılı isimler. Günümüz müzik dünyasında TikTok’ta parlayan bir işin tüm sosyal medyada yayıldığını görebiliyoruz. TikTok’tan çıkan müzisyenler, her yere yayılacak” dedi. 

“2023’te İstanbul’a sürpriz isimler geliyor!”

Müzik dünyasını 2023’te nelerin beklediğine de değinen Barış Akpolat, İngiliz pop müzik grubu Take That fanları için de müjde verdi. Akpolat, “2023’te R&B ve 90’ları çağrıştıran pop vokalleri daha çok göreceğiz. Özellikle önümüzdeki yıl,Türkiye’de bir R&B kültürü ortaya çıkacak ve daha da parlayacak. Ayrıca bizi harika bir sürpriz de bekliyor. İsmini söyleyemem ancak Take That grubundan dünyaca ünlü İngiliz bir isim geliyor. Onu İstanbul’da izleyeceğiz” diye konuştu.

Sadece bedensel değil ruhsal gelişime de odaklanacağız

Ruhu besleyen müziğin yanında zihni ve bedeni dinç tutan alışkanlıklar da T’Talks’un gündemindeydi. Yeni yıl konseptli serinin bir diğer konuğu olan Ece Vahapoğlu, pandemiyle birlikte hayatımızda daha büyük yer edinen wellness kavramının 2023’te nasıl karşılık bulacağını anlattı. 

Vahapoğlu, “Pandemi sürecinde her ne kadar hareketsizlik ve kötü beslenme artsa da online olarak evde spor yapma eğilimi de arttı. Pilates ve yoga matları, spor kıyafeti satışları yükseldi. 2023’te de bu trendler devam edecek. Öte yandan artık dijital dünyada üzerimizde taşıdığımız aksesuarlar da daha teknolojik ve sağlık odaklı hale geliyor. Uykuyu, nefesi ve egzersizi ölçen teknolojiler artacak. Çevreye verdiğimiz önemin de arttığını göz önüne alırsak, sürdürülebilirlik adına çevreye, doğaya saygılı marka ve kurumları tercih edeceğimizi söyleyebiliriz. Ayrıca yalnızca bedensel değil, manevi olarak ruhsal gelişime de önem verilecek. Nefes ve meditasyon önem kazanacak. Diğer bir deyişle, kendimizi bütünsel olarak anlamaya ve hastalıkları bu şekilde engellemeye çalışacağız” dedi. 

Kendinize iyi gelecek rol modelleri takip edin 

Bireylerin iyi yaşam konusunda sosyal medyadan etkilendiğinin de altını çizen Ece Vahapoğlu, “Bize iyi gelecek, ilham verecek kişileri takip etmeli. Çünkü iyi rol modeller izledikçe onlar gibi olmak istersiniz. Hem Türkiye’den hem dünyadan size bir şeyler öğreten, sadece eğlenmeye değil eğitmeye de odaklanan isimler bulmak zor değil. Her platformun da kendine özgü bir kitlesi var. Örneğin TikTok daha genç bir kitle. Beni başka bir platformda ciddi bir wellness ve yoga eğitmeni olan izleyenler TikTok’ta ‘Ece Abla’dan öğreniyor, onunla spor yapıyoruz’ diyebiliyor” diye ekledi. 

T-Talks serisi; TikTok platformunun internette pozitiflik, yaratıcılık, mutluluk ve her şeyden önce neşe vaat eden kimliğini temel alarak ortaya çıktı. TikTok’un topluluğuna ilham vermeyi hedeflediği T-Talks serisi #ttalkstürkiye çatısı altında üretmeye ve kullanıcıların hayatlarına ışık tutmaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al ucuz yangın kapısı